Blog | Souboj frameworků

Souboj frameworků

jak jsem už dříve napsal a vyzval vás, budu pořádat takový souboj frameworků. Máte pořád šanci se přihlásit a já vám tady dnes dám všechny informace, které potřebujete k rozhodnutí.

Souboj proběhne ve WebHubu, Kafkova 16, Praha-Dejvice.
Přesné datum bude stanoveno tak, že se dohodnu se všemi účastníky, kteří se zúčastní, abych našel takové, které jim bude vyhovovat.
Klání se uděje v průběhu jednoho dne a bude trvat asi 10 hodin. Ve skutečnosti o něco méně, půjdeme mezitím na oběd.
Zástupci jednotlivých frameworků budou dostávat úkoly jeden po druhém. Celkem je asi 10 úloh, dohromady by jejich naprogramování trvalo dva dny, takže nepředpokládám, že někdo stihne všechny úlohy. Pokaždé, když dotyčný dokončí úkol, commitne ho (musíte používat verzovací software, nemusíte používat nějaký specifický), já úkol zkontroluju a dám dotyčnému další úkol.
Vyhodnocovat se budou časy na jednotlivé úkoly. Projekt je hodně jednoduchý, typická aplikace, kterou jste už všichni psali. Vliv programátora bude minimální, stačí ovládat svůj framework.
Cílem je zjistit, v kterých oblastech je který framework vhodnější, ale zajímají mě (nás s Vaškem Stoupou) i kvalitativní charaktery (typu způsobů psaní, testování apod.). K testování: psát testy nemusíte, jejich povinné napsání je až jeden z posledních úkolů, kam se, předpokládám, nikdo nedostane.
Zatím jsou přihlášeni zástupci Rails, Djanga, Nette+Doctrine, Nette+Nette\Da­tabase, Yii a bavím se s šikovným zástupcem ASP.NET sféry. Ať už používáte stejný frameworky nebo nějaký úplně jiný, budu rád, když se přihlásíte. Se stejným frameworkem aspoň padnou obviňování schopností programátora, s jiným se nám rozšíří hodnotící pole.
Tady https://twitter.com/!/jiriknesl/fra­mework-contest-prog najdete list zatím najisto přihlášených zástupců frameworků.

Budu šťastný, když se přihlásíte. Dejte vědět do komentářů.

Programování

Předejte zkušenosti i dalším a sdílejte tento článek!

Předchozí článek
Následující článek


Jiří Knesl
Business & IT konzultant

Jiří Knesl poprvé začal programovat v roce 1993. Od té doby, díky skvělým učitelům a později zákazníkům, měl možnost neustále růst v oboru vývoje webových aplikací a informačních systémů. v roce 2002 se přidal zájem o ekonomii a v roce 2006 o organizaci práce. Vším tím se konstantně profesně zabývá jak ve svém podnikání, tak i u zákazníků. Za posledních 5 let vydal na tato témata přes 400 článků.

Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích