Blog | One Bag Living experiment

One Bag Living experiment

Jsem na odletu do Bulharska a čeká mě tento rok už asi sedmá šance žít nějakou dobu z jednoho 25l baťohu. Pořád víc mě láká udělat stejný experiment i doma a zkusit žít s trochou věcí (řekněme tolika, kolik se vejde do jednoho kufru). Ostatně jsem z jednoho baťohu už letos žil víc než měsíc.

Proč?

To je jasné. Ať už máme kolik věcí chceme, stejně jich používáme jen část. Zbytek nám jen překáží, vyrušuje nás a odvádí naši pozornost. A taky stojí peníze. Musí se uklízet a oprašovat. Pořád se utvrzuju v tom, že stokrát víc věcí chci vyhodit, než získat.

Chci zkusit život ultraminimalisty, byť nejsem až takový radikál, jako jiní.

Jak?

Nejspíš si otevřu výprodej svých věcí. Nebo dokončím svůj minimalistický e-shop v node.js. A postupně se budu zbavovat věcí.

Druhá cesta, kterou jsem se někde dočetl (a která mi přijde taky hodně zajímavá) je 40 tašek za 40 dní. Tedy po 40 dní se každý den zbavovat jedné igelitky majetku. Jakkoliv (rozdat, prodat, vyhodit).

A co dál?

Vnímám to jako experiment. A jako pól, ke kterému chci směřovat, byť ho třeba úplně nedosáhnu. A co tedy bude dál, až se dostanu dál, než většina lidí?

V tom je to kouzlo. Každý experiment, který jsem kdy podstoupil, mi otevřel dveře dál k místům, které jsem nečekal.

Life Hacking

Předejte zkušenosti i dalším a sdílejte tento článek!

Předchozí článek
Následující článek


Jiří Knesl
Business & IT konzultant

Jiří Knesl poprvé začal programovat v roce 1993. Od té doby, díky skvělým učitelům a později zákazníkům, měl možnost neustále růst v oboru vývoje webových aplikací a informačních systémů. v roce 2002 se přidal zájem o ekonomii a v roce 2006 o organizaci práce. Vším tím se konstantně profesně zabývá jak ve svém podnikání, tak i u zákazníků. Za posledních 5 let vydal na tato témata přes 400 článků.

Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích