Blog | Nový web

Nový web

Cesta k novému webu se začala psát už před třemi lety. Před rokem šla práce intenzitou extrémně nahoru a dnes mám velkou radost, že můžu představit výsledek.

Zásadním motivem ke změně bylo to, že starý web už obsahově nevyhovoval tomu, co nabízím, jak pracuji, kým jsem. Velká část toho, co už přes rok dělám, na webu vůbec nebyla. To se změnilo a teď tu většinu najdete.

Stále se věnuji oblastem, s kterými mám mnohaleté zkušenosti.

Je to Školení Scrumu, které jsem dělal v desítkách firem od startupů až po miliardové mezinárodní korporace, které na úspěch transformace vsadily stovky milionů.

Je to Školení GTD a time managementu, které doplňuje můj zájem o organizaci, produktivitu, ale i life hacking. Zažil jsem situace, kdy mi lidi řekli, že jim školení GTD změnilo život.

A je to Školení testování, kde vás naučím to, jak předcházet chybám. Postupy, které učím, vedou k tomu, že počet chyb, které by se dostaly na produkci, poklesnou (podle zkušeností mých zákazníků) o 60 až 70 procent.

No a potom jsou tu nové oblasti. Ty činnosti, které jsem dělal a na webu o nich nebyla pořádná zmínka.

Jsou to Metodiky na míru. Tyto metodiky jsou totální posun v organizaci práce. Ve světě, ve kterém budou všichni používat Scrum, přestává být Scrum konkurenční výhodou. Adoptoval jsem řadu postupů, z matematiky, teorie managementu, kultur, strategie, statistiky, výroby a dalších, které mi slouží jako podklad pro to vytvářet optimální řešení pro zákazníky. Garantuji, že metodika bude lepší, než ta, kterou právě používáte a bude lepší než Scrum. Metodiky na míru jsou řešením pro 1 % nejlepších. Už 3 firmy využily této možnosti (case studies budou následovat) a další firmy jsou ve vážném jednání.

Stejně podstatné jsou Konzultace a mentoring. Ve firmách, jako Mall, Javlin, Skrz, Alza, CIS, Previo, jsem pracoval nebo pracuji jako člověk, na kterého se lidé mohou obrátit jako na partnera, a který usiluje o to posunout firmu co nejdál. Je to opět řešení, kdy posouvám firmu do horního 1 %. Jsem hrdý na to, že můžu spolupracovat s těmi nejlepšími, největšími, se zákazníkem, jehož software používají téměř všechny firmy z Fortune 500, firmy, jejichž obrat zvyšuje HDP Česka o několik procent. Jsem hrdý, že můžu spolupracovat i s těmi, kdo jsou menší, ale jdou agresivně za svým cílem a na svých trzích excelují. Tato forma spolupráce je vhodná i pro vás, pokud chcete opravdu radikální posun kupředu.

A pak jsou to semináře, kde jsem začal předávat části svých znalostí. Je to Problem Solving, Decision Making PSDM/A3, kde učím firmy, jak inovovat rychleji a víc, jak lépe řídit produkt i změnu. Je to podniková kultura, kde vysvětluji, proč různé firmy vypadají, jak vypadají a proč se v různých firmách i lidé navzájem chovají jinak. Jak vybudovat firmu, kde lidé chtějí pracovat a odkud neodejdou. Jak vybudovat firmu, která ustojí změnu. Je to úvod do agile oproštěný o metodiky nebo IT, kde prezentuji podstatu agility i lidem z marketingu, contentu, operations, HR. Těmito semináři prošli lidé ze spousty extrémně úspěšných firem a měly velký vliv na to, jak jsou řízené některé firmy, které jsou leadery ve svých odvětvích (case studies budou následovat). Tyto semináře svůj vlastní obsah dostanou, ale kontaktovat mě s potřebou informací, můžete i tak.

Řada věcí se teď mění. Zůstaňte naladěni.

Přihlašte se do newsletteru nebo mě rovnou kontaktujte. Můžete si mě i přidat na Twitter

Předejte zkušenosti i dalším a sdílejte tento článek!

Následující článek


Jiří Knesl
Business & IT konzultant

Jiří Knesl poprvé začal programovat v roce 1993. Od té doby, díky skvělým učitelům a později zákazníkům, měl možnost neustále růst v oboru vývoje webových aplikací a informačních systémů. v roce 2002 se přidal zájem o ekonomii a v roce 2006 o organizaci práce. Vším tím se konstantně profesně zabývá jak ve svém podnikání, tak i u zákazníků. Za posledních 5 let vydal na tato témata přes 400 článků.

Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích