Blog | Jobs to be done jako alternativa User Stories

Jobs to be done jako alternativa User Stories

V agile se velmi často pro zadávání práce používají User Stories. Kdo nepoužívá User Stories, obvykle píše technická zadání, což nepovažuji za úplně dobré.

Pokud vám ale User Stories nelíbí, existuje alternativa. Práci můžete zadávat ve formátu Jobs to be done.

Jobs to be done je product managementový nástroj, který vznikl v roce 2007 a zaměřuje se na to, čeho se snaží uživatel dosáhnout. Zaměřuje se výhradně na to, čeho má být dosaženo, nejen to, co se má udělat a rozšiřuje zadání i o emoční rovinu.

Formát je: (akce), (objekt), (kontext, v kterém se bude něco dělat).

Příkladem zadání pak může být třeba:

  • Spalovat tuky při práci v kanceláři.
  • Vidět, co dělají mí přátelé, na chytrých hodinkách.
  • Exportovat objednávky hromadně.

Agile

Předejte zkušenosti i dalším a sdílejte tento článek!Jiří Knesl
Business & IT konzultant

Jiří Knesl poprvé začal programovat v roce 1993. Od té doby, díky skvělým učitelům a později zákazníkům, měl možnost neustále růst v oboru vývoje webových aplikací a informačních systémů. v roce 2002 se přidal zájem o ekonomii a v roce 2006 o organizaci práce. Vším tím se konstantně profesně zabývá jak ve svém podnikání, tak i u zákazníků. Za posledních 5 let vydal na tato témata přes 400 článků.

Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích