Blog | Jdi na školení Rails a vydělej

Jdi na školení Rails a vydělej

Vybuduj pasivní příjem a získej software za 20 tisíc za to, že přijdeš na školení se naučíš se něco nového. Napadl mě pokus. A hledám pár lidí, s kterými bychom ten pokus zrealizovali.

Jak to bude fungovat?

Nejdřív byla knížka Start Small, Stay Small. V té knížce se popisuje, jak vybudovat vlastní malé aplikace a vydělávat peníze jako mikropreneur. Tedy jako člověk, který dodá úzce specializovanou aplikaci pro úzkou tržní niku. Třeba fakturační systém pro veterináře. Systém pro evidenci zákazníků bezpečnostních agentur. Mobilní rozhraní pro obchodní cestující prodávající vysavače.

No a už před časem jsem si v CakePHP napsal univerzální aplikaci. Tahle univerzální aplikace je něco, co si naklonuju a mám tam registraci, login, logout, zákazník si může spravovat své uživatele. Dál je tam homepage a pricing stránka, Analytics a platba PayPalem (nedokončená).

Idea je taková, že takovou aplikaci si člověk naklonuje a začne psát jen to, co je navíc. Takže může sekat takové aplikace jako baťa cvičky.

Zatoužil jsem po tom přepsat svou aplikaci do Rails a zapojit do toho víc lidí. A to není všechno!

Knížka je metodika, kterou vám sám předám na školení. Zásadní je schopnost analytiky, PPC a A/B testování. Na tyto témata pozvu další lektory a naučíte se, jak vybudovat pasivní příjem.

No a pak sedneme a dva dny budeme programovat univerzální aplikaci v Rails. Naučíme se Ruby, naučíme se Rails a všichni účastníci získají smluvní právo používat vytvořenou aplikaci na vlastní micropreneurship podnikání.

Vytvoříme skupinky (minimálně po dvou vývojářích) a budeme se učit jeden od druhého. S pomocí Cucumber a RSpecu vyvineme aplikaci zcela pokrytou testy a získáme skutečně nástroj na úrovni, který kdybyste si nechali naprogramovat programátorem v Ruby, těžko se dostanete pod 20 tisíc.

Skupina 1: implementuje ActiveMerchant (platby přes PayPal včetně subscribe)
Skupina 2: implementuje registraci, login, logout a správu uživatelů
Skupina 3: připraví homepage, pricing page, Google Analytics a A/B testování

Ještě před akcí zajistím člověka na školení PPC, A/B testování a vyhodnocování Analytics. Napíšu User Stories a udělám analýzu. Připravím databázovou strukturu, založím projekt a nastřílím první věci (včetně administrace s Active Adminem). Takže skupinky už budou dělat tu unikátní činnost, která není v každém tutorialu jako první věc (založení projektu, připojení do db, generování modelů), ale jen unikátní a složité činnosti.

Po školení zůstane skupina alumni a zpřístupníme privátní diskuzní skupinu, kde budeme sdílet úspěchy a neúspěchy, tipy, zdrojáky a to, jaké aplikace právě vyvíjíme, kde hledáme grafiky a kodéry a za kolik.

Akce bude třídenní a minimální počet přihlášených musí být 5. Cena je 9800 Kč + DPH. Pokud bude víc než 8 přihlášených, vytvoříme ještě 4. skupinu, která bude vyvíjet obchodní administraci. Maximální počet přihlášených bude omezen a akce se nebude nejspíš opakovat častěji než jednou ročně.

Zaujalo tě to? Napiš mi e-mail.

Programování Podnikání & Startupy

Předejte zkušenosti i dalším a sdílejte tento článek!Jiří Knesl
Business & IT konzultant

Jiří Knesl poprvé začal programovat v roce 1993. Od té doby, díky skvělým učitelům a později zákazníkům, měl možnost neustále růst v oboru vývoje webových aplikací a informačních systémů. v roce 2002 se přidal zájem o ekonomii a v roce 2006 o organizaci práce. Vším tím se konstantně profesně zabývá jak ve svém podnikání, tak i u zákazníků. Za posledních 5 let vydal na tato témata přes 400 článků.

Prohlédněte si moje reference

Mám zkušenosti z rozsáhlých projektů pro korporace, velké podniky, střední i malé firmy, ale i pro startupy v cloudu. Zvyšoval jsem jejich know-how, pomáhal nastavovat jejich organizační strukturu, byl lektorem a mentorem v náročných situacích. Podívejte se, jak vidí můj přínos samotní klienti.

Sledujte mé postřehy na sociálních sítích